IMGW: ostrzeżenia przed marznącymi opadami dla ośmiu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź w ośmiu województwach.

Ostrzeżenia dotyczą województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego (bez powiatów gołdapskiego i oleckiego), podlaskiego(zachodnio-centralna część), kujawsko-pomorskiego (wschodnio-centralna część), mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Na tych terenach prognozuje się wystąpienie miejscami opadów marznącego deszczu, powodujących gołoledź.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW informuje, że „prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne”.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl