IMGW ostrzega przed burzami w północno-zachodniej Polsce

We wtorek w północno-zachodniej Polsce mogą pojawić się burze – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak podał IMGW, burze mogą się pojawić w sześciu województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim i lubelskim.

„Podczas burz wiatr w porywach może osiągać 80 km/h, a opady 25 mm” – czytamy w komunikacie.

IMGW zaapelował także o zachowanie ostrożności podczas burz – unikanie otwartych przestrzeni, stania pod drzewami, dotykania metalowych przedmiotów, a także o zgłoszenie niepokojących zdarzeń odpowiednim służbom. Autorzy komunikatu zaznaczyli, że w czasie burzy nie należy także wychodzić z domu i pozostawiać samochodów pod drzewami, warto natomiast odłączyć sprzęt domowy od prądu oraz zabezpieczyć drzwi, okna i przedmioty pozostawione na parapecie.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl