fot. pixabay.com

Holandia: W porcie w Rotterdamie w 2020 r. przechwycono ponad 40 ton kokainy

W ciągu ubiegłego roku służby celne portu w holenderskim Rotterdamie przechwyciły ponad 40 ton kokainy, czyli o 20 proc. więcej niż w rekordowym pod tym względem roku 2019 – poinformowała w środę tamtejsza prokuratura. W całej Holandii skonfiskowano około 48 ton tego narkotyku o ulicznej wartości sprzedażnej 3,5 mld euro.

Łupem władz śledczych padło również 22 kg metamfetaminy, 54 kg heroiny i 748 kg marihuany. W ramach zwalczania przestępczości narkotykowej aresztowano około 300 osób.

W 12 przejętych w 2020 roku transportach było po więcej niż tonie kokainy. Narkotyki znajdowano między skrzyniami z bananami, ale również ukryte obok nowych samochodów i lekarstw.

Jak poinformował w środę dziennik „Algemeen Dagbladet”, przemytnicy korzystali ze współpracy ze służbami ochrony portu, a jeden z gangów przeniknął nawet do szczebla kierowniczego firmy ochroniarskiej. Dwaj pracownicy ochrony zostali ubiegłego lata aresztowani.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl