fot. https://twitter.com/gumgovpl

Główny Urząd Miar dopuścił do użytku Wirtualne Kasy Fiskalne

Główny Urząd Miar wydał homologację dla startupu Wirtualne Kasy Fiskalne, dopuszczając tym samym do użytku opracowaną przez firmę aplikację na smartfony zastępującą konwencjonalne kasy i drukarki fiskalne – przekazała spółka.

Dopuszczoną do użytku przez Główny Urząd Miar Wirtualną Kasę Fiskalną Online można pobrać ze sklepu Google Play i zainstalować na wybranym urządzeniu z systemem Android. Jak zaznaczył w informacji prezes Wirtualne Kasy Fiskalne, Jakub Jasnos, aplikacja produkcji spółki to pierwsza w Polsce wirtualna kasa fiskalna o zastosowaniu ogólnym na smartfona z systemem Android.

„Po rejestracji w Portalu Klienta Olimp i opłaceniu licencji wystarczy dokonać fiskalizacji tego rozwiązania bezpośrednio z aplikacji” – przekazali twórcy programu.

Wśród obsługiwanych przez aplikację Wirtualne Kasy Fiskalne funkcji wymieniono: rejestrację sprzedaży, wystawianie paragonów fiskalnych oraz raporty dobowe. Kasy wirtualne są zintegrowane z pięcioma wirtualnymi terminalami płatniczymi, tzw. SoftPOS, dzięki czemu użytkownicy po zainstalowaniu dwóch aplikacji otrzymują stanowisko sprzedażowe wyposażone w kasę fiskalną oraz terminal płatniczy – dodano.

Jak podkreślono, aplikacja spełnia wymagania Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania.

Startup przypomniał, że zgodnie z objaśnieniami Ministerstwa Finansów z dnia 12 sierpnia 2021 r., przedsiębiorcy z branży gastronomicznej i hotelowej oraz zajmujący się sprzedażą węgla mogą uzyskać ulgę na zakup kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Ulga ta dotyczy wyłącznie zakupu oprogramowania, a nie urządzenia, na którym jest instalowane. Kwota preferencji z tytułu nabycia kasy wirtualnej wynosi 90 proc. ceny netto jej zakupu, ale nie więcej niż 700 złotych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl