PAP/EPA

Finlandia zamyka granicę z Rosją na dwa tygodnie

Rząd Finlandii podjął decyzję o zamknięciu granicy z Rosją na dwa tygodnie. Zakaz dotyczy ruchu osobowego i ma związek z napływem nielegalnych migrantów.

 

Od dłuższego czasu Finlandia zmaga się z napływającą z Rosji falą nielegalnych migrantów. Pochodzą oni z wielu krajów, a tylko jesienią przez granicę przedostało się nielegalnie około tysiąca osób – wśród nich obywatele Kenii, Maroka, Pakistanu czy Somalii. Z danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Finlandii wynika, że wraz z nimi mogły przedostać się osoby potencjalnie niebezpieczne, na przykład oskarżone o zbrodnie wojenne. Tamtejsza Rada Ministrów podjęła decyzję o zamknięciu granicy z Rosją, powołując się na informacje wywiadowcze, z których jasno wynika, że przepływ migrantów organizuje Rosja.

Jak podkreślił premier Finlandii, problemem nie jest liczba migrantów, ale działanie innego państwa na szkodę jego kraju.

 „Naszym celem jest, aby wyjątkowa sytuacja na wschodniej granicy Finlandii jak najszybciej wróciła do normy. Nie zgadzamy się na żadne próby podważania naszego bezpieczeństwa narodowego” – oświadczył Petteri Orpo, premier Finlandii.

Granica fińsko-rosyjska liczy 1340 kilometrów. Decyzja o jej zamknięciu wchodzi w życie w nocy i obowiązywać będzie przez dwa tygodnie. Dopuszczalny będzie jedynie przewóz towarów. Podania o azyl będą przyjmowane jedynie w portach lotniczych oraz morskich.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl