Egipt: wysłannicy USA, UE, ZEA i Kataru spotkali się z Szaterem

Wysłannicy USA, UE, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Kataru spotkali się z zastępcą szefa Bractwa Muzułmańskiego Chairatem el-Szaterem, oczekującym na proces w więzieniu w Kairze – poinformowała egipska telewizja państwowa.

Szater to jeden z dwóch wiceprzewodniczących Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się odsunięty od władzy przez wojsko prezydent Mohammed Mursi. Uważany jest za politycznego stratega tego ugrupowania. Wraz z drugim wiceszefem Bractwa,

Raszadem el-Bajumim został aresztowany na początku lipca i w rozpoczynającym się 25 sierpnia procesie będzie odpowiadać za podżeganie do zabójstwa.

Chodzi o demonstracje, które odbyły się przed główną siedzibą Bractwa w Kairze 30 czerwca, na trzy dni przed odsunięciem Mursiego od władzy. Zginęło wtedy ośmiu manifestantów.

Wizyta wysłanników USA, UE, ZEA i Kataru ma na celu zażegnanie wewnętrznego kryzysu w Egipcie wywołanego napięciami między islamistycznym obozem popierającym Mursiego i tymczasowym rządem sformowanym na polecenie armii.

PAP/RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl