fot. flickr.com

Egipt: 18 policjantów zginęło w ataku IS na konwój

Co najmniej 18 egipskich policjantów zginęło w poniedziałek, a trzech zostało rannych w ataku na konwój policyjny na Synaju. Odpowiedzialność za atak wzięło Państwo Islamskie.

Konwój policyjny został zaatakowany w pobliżu miasta Al-Arisz, stolicy prowincji Synaj Północny. Ładunek wybuchowy zdetonowany przez napastników zniszczył trzy pojazdy opancerzone i pojazd z aparaturą zakłócającą łączność. Następnie doszło do wymiany strzałów. Napastnicy strzelali również do wezwanych na miejsce pracowników pogotowia ratunkowego, raniąc czterech.

Według źródeł w służbach bezpieczeństwa i źródłach medycznych, na które powołuje się Reuters, wśród zabitych jest dwóch oficerów. Generałowi wybuch urwał nogę.

Na Synaju dżihadyści zabili setki egipskich żołnierzy i policjantów od 2013 roku, kiedy wojsko obaliło związanego z Bractwem Muzułmańskim prezydenta Mohammeda Mursiego. W lipcu na Synaju zginęło, co najmniej 23 egipskich żołnierzy, kiedy zamachowcy samobójcy staranowali dwa wojskowe posterunki kontrolne samochodami wypełnionymi materiałami wybuchowymi.

PAP/RIRM

drukuj