PAP/Wojtek Jargiło

E. Witek: Dziękujemy bohaterom spod Komarowa za ich ofiarność i patriotyzm

Dziękujemy bohaterom spod Komarowa za ich ofiarność, patriotyzm, za ich krew i za niepodległość Polski, którą im zawdzięczamy – powiedziała podczas obchodów 100. rocznicy Bitwy pod Komarowem marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Marszałek Sejmu podkreślała, że losy bohaterów spod Komarowa były czasami bardzo dramatyczne.

https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1300053537867653126

„Dlatego chciałam bardzo serdecznie podziękować organizatorom tym, którzy pamiętają, bo naszym obowiązkiem, naszą powinnością jest nie tylko pamiętać o wielkich, przełomowych bitwach, jakie toczyły się na ziemiach polskich, o bitwach, które decydowały o tym, czy Polska będzie wolna, będzie suwerenna i będzie niepodległa, ale to także pamięć o tych bohaterach, wspaniałych żołnierzach, wspaniałych dowódcach, których los, jak powiedziałam przed chwilą, naprawdę czasami był dramatyczny” – mówiła Elżbieta Witek.

Dodała, że Polska Ludowa robiła wszystko, żeby o nich zapomnieć.

„Ale my dziś w wolnej, demokratycznej i niepodległej Polsce o nich pamiętamy. Przypominamy tę ich walkę, bo dzisiaj odwaga leży na ulicy, wtedy nie, wtedy odwaga kosztowała bardzo dużo – kosztowała życie” – podkreśliła marszałek Sejmu.

„Dziękujemy dzisiaj przywołując ich pamięć, za ich ofiarność, patriotyzm, za ich krew i za niepodległość Polski, którą im zawdzięczamy. Cześć i chwała bohaterom” – mówiła Elżbieta Witek.

PAP

 

 

drukuj