fot. ulmowie.pl

Drugie posiedzenie Komitetu ds. Obchodów Towarzyszących Beatyfikacji Rodziny Ulmów

Organizacji wydarzeń, które będą towarzyszyły beatyfikacji rodziny Ulmów, było poświęcone drugie posiedzenie Komitetu ds. Obchodów Towarzyszących Beatyfikacji Rodziny Ulmów, które odbyło się w Kancelarii Prezydenta RP – podano w czwartek na stronie Kancelarii Prezydenta RP.

„W spotkaniu wzięli udział Szef Kancelarii Prezydenta RP, minister Grażyna Ignaczak–Bandych, sekretarz Stanu w KPRP, Wojciech Kolarski oraz członkowie powołanego przez prezydenta Andrzeja Dudę Komitetu ds. Obchodów Towarzyszących Beatyfikacji Rodziny Ulmów. Dołączyli do nich przedstawiciele instytucji i spółek Skarbu Państwa, którzy zaproponowali działania towarzyszące obchodom, które mogą wykonać w zakresie działań swoich podmiotów” – napisano na stronie.

Jak wskazano, podczas spotkania omówiono pomysły i plany na liczne wydarzenia związane z beatyfikacją rodziny Ulmów , które będą odbywać się nie tylko przez cały rok 2023, lecz także w 2024 roku.

„Celem tych wszystkich działań jest upowszechnienie wiedzy o dziedzictwie rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów, a także pamięci o wszystkich Polakach ratujących osoby narodowości żydowskiej pod okupacją niemiecką podczas II wojny światowej” – podkreślono.

Na stronie przypomniano, że Józef i Wiktoria Ulmowie oraz ich siedmioro dzieci – polska rodzina z podkarpackiej wsi Markowa – zostali zamordowani w 1944 roku przez Niemców, ponieważ ukrywali w swoim domu grupę Żydów. Cała rodzina zostanie beatyfikowana 10 września 2023 roku. Prezydent Andrzej Duda objął patronatem honorowym wydarzenia towarzyszące beatyfikacji.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl