fot. arch

Dostęp do TV Trwam może być utrudniony

Dostęp do telewizji satelitarnej w systemie, którym obecnie nadaje TV Trwam może być utrudniony.

Powód rozporządzenie ministra transportu i budownictwa, które weszło w życie pod koniec lutego a które to zakłada, że każdy budynek wielorodzinny będzie już na etapie budowy wyposażony w światłowody. Tym samym na elewacjach nie będzie można instalować anten.

Warto przypomnieć wypowiedzi członków KRRiT. Wielokrotnie podkreślali oni, że nieprzyznanie TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie nie oznacza, że wraz z wyłączeniem telewizji analogowej w Polsce katolicka stacja przestanie być dostępna dla odbiorców.

Widzimy, że będzie inaczej – mówi poseł Barbara Bubula, była członek KRRiT.

– Te przepisy są bardzo niebezpieczne, dlatego że mogą one doprowadzić do dalszego ograniczenia dostępu do telewizji satelitarnych, a taką na razie przed rozstrzygnięciami dotyczącymi pierwszego multipleksu ciągle pozostaje TV Trwam – powiedziała Barbara Bubula.

Przypomnijmy, nie ustają marsze w obronie TV Trwam, której KRRiT odmówiła przyznania miejsca na m.c. W najbliższą sobotę swoje poparcie dla katolickiej TV Trwam wyrażą mieszkańcy Gorzyc Wielkich. Marsz rozpocznie się o 17. Mszą św. za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Cały czas trwa także akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT. Do dziś w biurze Radia Maryja w Toruniu podliczono 2 mln 473 tyś. 340 podpisów.

RIRM

drukuj