fot. PAP/ Wojciech Pacewicz

Dobiega końca akcja „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi”

Powoli dobiega końca świąteczna akcja „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi”. Jeszcze tylko dzisiaj możemy oddać potrzebującym jedzenie i produkty, które zostały nam po świętach. Wystarczy zgłosić potrzebę pomocy bezdomnym, a wolontariusze odbiorą jedzenie i przekażą je do jadłodajni. Formularze są dostępne na stronie podzielmysię.pl.

Akcja odbywa się od poniedziałku w ponad 50 miejscowościach na terenie całej Polski, między innymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Katowicach i Łodzi.

Maria Skołożynska, organizator akcji „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi”, przypomina, że w zbiórkę żywności można się też włączyć jako wolontariusz.

 – Mamy bardzo duże zainteresowanie akcją. Zgłosiło się kilkaset osób, które chcą przekazać jedzenie, a wiele osób przekazywało jedzenie samodzielnie.  Niestety, mamy mały kryzys jeśli chodzi o wolontariuszy-kierowców. To takie osoby, które mają kilka godzin wolnego, samochód, prawo jazdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.podzielmysie.pl jako kierowca i tam automatycznie pojawią nam się adresy osób, u których możemy odebrać jedzenie i zawieźć je do lokalnych jadłodajni – wyjaśnia Maria Skołożynska.

Akcja „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi” organizowana jest już od 5 lat. W ubiegłym roku w jej ramach udało się zebrać 10 tys. posiłków.

RIRM

drukuj