fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął wniosek ws. list poparcia do nowej KRS

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął wniosek o uchylenie postanowienia nakazującego przedstawienie list poparcia do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Wniosek do sądu skierowała Kancelaria Sejmu.

O wniosku Kancelarii Sejmu w sprawie uchylenia nakazu poinformował na swoich stronach internetowych Sąd Okręgowy w Olsztynie.

„Kancelaria Sejmu pismem z dnia 29 listopada 2019 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o uchylenie postanowienia nakazującego jej przedstawienie zgłoszeń oraz list osób popierających kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa” – czytamy w komunikacie.  

Kancelaria Sejmu uzasadniła swój wniosek, argumentując, że udostępnienie sądowi list poparcia do KRS prawdopodobnie mogłoby narazić Kancelarię Sejmu na odpowiedzialność administracyjną oraz cywilnoprawną z tytułu naruszenia ochrony danych osobowych obywateli. Ponadto Kancelaria Sejmu zwróciła się do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, by zbadał sprawę postanowienia olsztyńskiego sądu pod kątem ochrony danych. Chodzi o osoby, które poparły kandydatów do KRS i tych, które swoje poparcie wycofały.

 

TV Trwam News

drukuj