Do naszego kraju z południa napływa bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego

Jak informuje IMGW, nad północno-wschodnią i południowo-zachodnią Europą będą dominowały układy wysokiego ciśnienia. Od Morza Norweskiego przez Wielką Brytanię, przez Europę Środkową po Morze Śródziemne będzie sięgała zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad Wielkiej Brytanii, wraz z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu niżu, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południa będzie napływało bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa.

W dzień na południowym wschodzie oraz w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, głównie w zachodniej połowie kraju. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm, tylko na Pomorzu Gdańskim oraz Kujawach lokalnie do 45 mm, oraz grad.

Temperatura maksymalna na zachodzie oraz nad morzem od 22 st. C do 26 st. C, tylko na krańcach zachodnich około 20 st. C, na pozostałym obszarze od 28 st. C na północy do 32 st. C na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie północno-zachodni, na pozostałym obszarze południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, na Pomorzu Gdańskim i Kujawach do 100 km/h.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl