Deszczowa niedziela w całej Polsce

Jak informuje IMGW, na zachodzie i północnym wschodzie Europy dominują wyże, pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych.

Krańce północno-wschodnie Polski są na skraju wyżu z nad Rosji, reszta kraju znajduje się w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem nad Polską, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze polarne morskie – na południu i południowym wschodzie ciepłe, na pozostałym obszarze chłodne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i nieznacznie spadnie.

W niedzielę zachmurzenie duże, miejscami tylko większe przejaśnienia. Opady deszczu, zwłaszcza na obszarze od Pomorza, Warmii, Kujaw, przez centrum kraju, po Górny Śląsk i Małopolskę. Tutaj opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Na południowym wschodzie i gdzieniegdzie na wschodzie lokalne burze. Wysokość opadów do 15 mm, na południu Małopolski do 20 mm. Na pozostałym obszarze słabe opady deszczu jedynie miejscami. Temperatura minimalna od 10 st. na Pomorzu do 15 st. na wschodzie i południowym wschodzie. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl