fot. rzecznik prasowy CBŚP/cbsp.policja.pl

CBŚP pomogło zlikwidować nielegalną fabrykę papierosów i krajalnię tytoniu za granicą. Przejęto 186 ton wyrobów

Dzięki współpracy Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) z funkcjonariuszami z Belgii i Królestwa Niderlandów zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów, profesjonalną krajalnię tytoniu i magazyny, w których przechowywano towar. Dzięki informacjom od polskich funkcjonariuszy przejęto 186 ton wyrobów tytoniowych i 13,6 mln sztuk papierosów – poinformowało CBŚP.

Nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP przekazała, że funkcjonariusze na co dzień pracujący w biurze śledczym ustalili, że na terenie Belgii i Królestwa Niderlandów dochodzi do produkcji nielegalnych papierosów.

„Zebrane informacje m.in. za pośrednictwem przedstawicieli Europolu były na bieżąco przekazywane do miejscowych służb” – podała nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Akcję przygotowano i przeprowadzono w minionym tygodniu.

„Na terenie Belgii w prowincjach Namur, Liége, Antwerpen podczas przeszukań ujawniono nielegalną fabrykę papierosów, zabezpieczając maszyny służące do ich produkcji, około 114 ton krajanki tytoniowej oraz 13,6 mln sztuk papierosów. Tego samego dnia, na terenie Niderlandów zlikwidowano profesjonalną krajalnię tytoniu oraz przejęto 72 tony tytoniu, który mógł trafić w różne miejsca na terenie Europy. Tam też zatrzymano 8 obywateli Polski, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej” – podała nadkom. Iwona Jurkiewicz.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl