PAP/EPA

Caritas Polska zebrał ćwierć miliona złotych na pomoc dla Wenezueli

Ćwierć miliona złotych na pomoc dla mieszkańców ogarniętej kryzysem Wenezueli zebrał Caritas Polska podczas charytatywnego koncertu „Polska pomaga”, który odbył się 28 kwietnia w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Zbiórka pieniędzy nadal trwa.

Jak poinformowało biuro prasowe Caritasu Polska w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej, dochód z koncertu w całości zostanie przeznaczony na pomoc mieszkańcom Wenezueli.

„Ich obecna sytuacja jest dramatyczna, a oni sami nie widzą nadziei na poprawę. Zmiany polityczno-gospodarcze doprowadziły do krytycznej zapaści państwa, problemów z żywnością, energią, wodą i komunikacją” – napisali autorzy komunikatu.

Przypomnieli, że zbiórka pieniędzy wciąż trwa. Chcący wesprzeć akcję mogą wysłać SMS-a charytatywnego pod nr 72052 o treści POLSKAPOMAGA.

Podczas uroczystości wręczono dwa wyróżnienia Caritasu Polska „Ubi Caritas” dla osób i organizacji szczególnie zasłużonych dla niesienia pomocy ofiarom konfliktów. Przyznano je Zgromadzeniu Sióstr od Aniołów oraz Pedro Soaresowi dos Santosowi, który jako prezes zarządu grupy Jeronimo Martins działa na rzecz walki z głodem i niedożywieniem w Portugalii, Polsce i w Kolumbii.

Koncert charytatywny, organizowany przez MKiDN z inicjatywy ministra kultury na rzecz pomocy ofiarom konfliktów na świecie za pośrednictwem Caritasu Polska, odbył się po raz czwarty. W poprzednich latach dochód przekazywano na rzecz ofiar konfliktu w Syrii i pomoc dla Aleppo.

PAP/RIRM

drukuj