Bezpieczeństwo Polski

Premier Donald Tusk odwiedził bazę w Łasku, gdzie odbywają się wspólne ćwiczenia polskich i amerykańskich lotników. Zapowiedział zwiększenie współpracy militarnej z USA. Szczegóły będzie omawiał w najbliższych dniach w Waszyngtonie minister obrony.

W poniedziałek podpisane zostało porozumienie o przygotowaniu studium produkcji polskich rakiet krótkiego zasięgu. Ma go opracować Polski Holding Obronny we współpracy z Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną. Koszt programu jest tajny.

Na Lubelszczyźnie powstanie klaster Zaawansowanych Technologii Lotniczych. Przy nowych projektach związanych z lotnictwem będą współpracowały samorządy, uczelnie i firmy z lubelskiego.

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński powiedział, że premier nie powinien się zajmować propagandą, ale rozwiązać problem bezpieczeństwa energetycznego. Opozycja propagandą nazywa także ćwiczenia służ, które zapowiedział min. spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Zdaniem Jarosława Zielińskiego, byłego wiceministra spraw wewnętrznych, to będzie pokaz medialny, a nie ćwiczenia.

 

TV Trwam News

 

drukuj