fot. PAP/Andrzej Grygiel

B. Szydło: Państwo musi wspierać polską przedsiębiorczość

Państwo musi aktywnie wspierać, także za granicą, polskie przedsiębiorstwa i polskie rzemiosło – mówiła dziś wiceprezes PiS-u Beata Szydło. Kandydatka PiS-u na premiera gościła w miejscowości Wieprz w województwie małopolskim.

Podczas konferencji w zakładzie Conhpol, Beata Szydło podkreślała, że rodzinne firmy są najważniejsze dla polskiej gospodarki. Wskazywała, że potrzebne jest prawne ograniczenie biurokracji, tak, aby firmy mogły się rozwijać, a z drugiej strony – wsparcie dla polskich przedsiębiorców.

– Niektórzy, dzisiaj już, bardzo często na świecie są tymi, którzy są nie tylko stawiani za przykład, ale polska produkcja jest doceniana. Tyle tylko, że dzisiaj również polscy przedsiębiorcy i rzemieślnicy mszą sami zabiegać o to, żeby móc konkurować na rynkach światowych. Państwo ma obowiązek do tworzenia klimatu i możliwości dawania szans konkurowania również na rynkach światowych, europejskich. Dziś mówimy, w programie PiS-u, że jest potrzebna aktywna dyplomacja gospodarcza. Państwo musi robić wszystko, aby wpierać polską produkcję, by wspierać polskich przedsiębiorców, polskie rzemiosło, również za granicą – podkreślała Beata Szydło.    

Beata Szydło przypomniała m.in., że PiS w swoim programie proponuje 15% CIT dla małych przedsiębiorców.

RIRM

drukuj