fot. pixabay.com

Argentyna opowiedziała się po stronie cywilizacji śmierci

Argentyna zalegalizowała zabijanie nienarodzonych dzieci na życzenie. To pierwszy duży kraj Ameryki Łacińskiej, który pozwolił na ten zbrodniczy proceder.

Do tej pory w Ameryce Południowej prawo do tzw. aborcji przyjęły Urugwaj, Kuba i Gujana. To jak domino, którego nie da się zatrzymać – wskazała Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– Postępująca i pogłębiająca się mentalność eugeniczna, jest równią pochyłą nie do zatrzymania – powiedziała Magdalena Guziak-Nowak.

W Argentynie do tej pory prawo zezwalało na zabicie dziecka jedynie w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia matki oraz w przypadku gwałtu.

– Ustawa zostaje zatwierdzona 38 głosami za, przy 29 głosach przeciw i jednym wstrzymującym się. Staje się prawem i będzie wysyłana do władzy wykonawczej – poinformowało w argentyńskim parlamencie.

– Chodzi o to, żeby chrześcijańską, katolicką Amerykę Południową wreszcie zniwelować i doprowadzić do takiej sytuacji, żeby się sturlała. To są naciski również ze strony ONZ, przede wszystkim WHO. Musimy sobie zdawać z tego sprawę – wskazała Ewa Kowalewska, prezes Human Life International

Przed budynkiem argentyńskiego Senatu po ogłoszeniu wyniku głosowania rozległy się wiwaty.

– Myślę, że to co się wydarzyło, niestety pokazuje, w jakiej kondycji społecznej jest obecnie człowiek i nasza cywilizacja – stwierdziła Magdalena Guziak-Nowak.

Jednak są też ci, którzy są zaniepokojeni nowym zbrodniczą ustawą.

– Dla nas życie jest bardzo ważne. Kochamy każdą osobę, która istnieje i nie możemy uwierzyć, że istnieje potrzeba zabijania kogokolwiek. Wierzymy w wartość życia od chwili poczęcia – podkreśliła Veronica Arroyo, działaczka pro-life.

Działacze pro-life wskazują, że walka z ludzkim życiem ma wiele aspektów, z których najbardziej widoczny to ten finansowy.

– Ta „pomoc” nie jest bezinteresowna. Ona zawsze związana jest z korzyściami materialnymi i z tym, że te osoby, które przychodzą po taką „usługę”, muszą za nią zapłacić – mówiła Marta Wierzbicka-Kuczaj, konsultor KEP ds. rodziny.

– Wiemy, że tam jest bardzo dużo ubogich ludzi, którzy nie mają prawidłowej opieki zdrowotnej. W związku z czym „my wam pomożemy z opieką zdrowotną, ale pierwszy punkt opieki zdrowotnej to jest zabijanie dzieci w łonach matek” – podsumowała Ewa Kowalewska.

Jak wskazali pro-liferzy, jedyną bronią mogącą przerwać zbrodniczy proceder, jakim jest tzw. aborcja, jest modlitwa. Nie można także zapomnieć o edukacji i przekazywaniu młodemu pokoleniu szacunku wobec wartości życia.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl