fot. PAP/Darek Delmanowicz

30 kwietnia upływa termin na złożenie rocznych zeznań podatkowych

Już tylko nieco ponad tydzień pozostał na rozliczenie się z urzędem skarbowym. Termin na złożenie rocznych zeznań mija 30 kwietnia.

Podatnicy mają trzy możliwości: mogą złożyć deklaracje osobiście w urzędzie, przesłać dokumenty pocztą oraz skorzystać z usługi „Twój e-PIT”. Osoby, które chcą szybko rozliczyć się z fiskusem, powinny wybrać tę ostatnią opcję. W tym roku internetowa usługa jest dostępna dla osób składających deklarację PIT-37 i PIT-38.

Justyna Lipińska, rzecznik I Urzędu Skarbowego w Toruniu, podkreśla, że formularz opiera się na danych znajdujących się w bazach systemów skarbówki.

– Czyli opiera się na informacjach podatkowych, składanych przez pracodawców – PIT-11. Dodatkowo opieramy się na danych wynikających z zeznań za rok 2017. Co podatnik po zalogowaniu znajdzie w takim zeznaniu? Znajdzie wypełnione wszystkie niezbędne rubryki, wszystkie pola oraz – jeżeli korzystał z ulgi na dzieci w roku poprzednim – to w tym roku administracja skarbowa również zaproponuje mu skorzystanie z tej ulgi. Jeżeli podatnik w ubiegłym roku przekazywał 1 proc. swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, to w tym roku również znajdzie taką samą organizację, jak wskazał w roku ubiegłym – wyjaśnia Justyna Lipińska.  

Warto zauważyć, że jeśli do 30 kwietnia nie złożymy w żaden sposób deklaracji podatkowej, to urząd uzna przygotowany e-PIT za złożony.

RIRM

 

drukuj