fot. episkopat.pl

3 lata od Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Mijają 3 lata od Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Akt ten jest co roku odnawiany. Przy tej okazji w Krakowie odbędzie się sympozjum pod hasłem „Króluj nam Chryste”.

19 listopada 2016 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach został dokonany „Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa  za Króla i Pana”. W wydarzeniu oprócz wiernych i władz kościelnych uczestniczyli również przedstawiciele rządu. Ten akt jest świadomym wyznaniem wiary w Tego, który nas zbawia i który prowadzi nas do pełni szczęścia – podkreślił delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Ruchów Intronizacyjnych ksiądz biskup Stanisław Jamrozek.

– Przypomnieliśmy wszystkim, że Jezus ma prawo do tego, aby być obecnym w naszym kraju, naszej ojczyźnie i że chcemy na nim budować naszą codzienność i nasze życie – powiedział ks. bp Stanisław Jamrozek.

Co roku Akt Intronizacji Chrystusa na Króla jest odnawiany. Celem jest przypominanie Kościołowi w Polsce, do czego się zobowiązaliśmy.

– Skoro w sposób bardzo uroczysty zobowiązaliśmy się do uznania Chrystusa jako naszego Pana i Króla, to chcemy sobie stale o tym przypominać, ponawiać to zobowiązanie, żeby nim po prostu żyć, żeby to nie była kolejna deklaracja, którą złożyliśmy i na tym się kończy – mówił ks. prof. Marek Chmielewski.

Przy okazji rocznicy intronizacji w dniach 23 i 24 listopada odbędzie się ogólnopolskie sympozjum pod hasłem „Króluj nam, Chryste!”

– Będą prezentowane różne prace, opracowania, referaty. Każdy z tych referatów dotyczy jednego wezwania z tego aktu intronizacyjnego – oznajmił prof. Andrzej Flaga.

Celem corocznych obchodów jest oddanie chwały Bogu. Sympozjum odbędzie się w auli św. Jana Pawła II przy Bazylice Miłosierdzia Bożego. Służy m.in. wypracowaniu materiałów formacyjnych.

TV Trwam News

drukuj