fot. wikipedia.org

11 osób chce ubiegać się o fotel prezydenta Warszawy 

11 osób chce ubiegać się o fotel prezydenta Warszawy. Zarejestrowano już wszystkich kandydatów – poinformował przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Maciej Schulz.

W Warszawie zarejestrowało się 11 kandydatów, w tym obecną prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz.

O fotel włodarza stolicy ubiegać będą się także: Jacek Sasin z PiS, Sebastian Wierzbicki z SLD Lewicy Razem, rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek startujący z list własnego komitetu, kandydatka Zielonych Joanna Erbel oraz Agata Nosal-Ikonowicz z komitetu Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza.

Kandydatów na prezydentów zarejestrowały również komitety wyborcze: Demokracji Bezpośredniej – Andrzeja Gorayskiego, Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej – Piotra Guziała, Wspólnoty Patriotyzm Solidarność – Zbigniewa Wrzesińskiego, Warszawy dla Rodziny – Mariusza Dzierżawskiego, Nowej Prawicy – Przemysława Wiplera.

„Wszyscy kandydaci zostali już zarejestrowani” – powiedział PAP przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Maciej Schulz w nocy z piątku na sobotę. Termin na zgłoszenie kandydatów minął o północy.

Kandydatów na prezydentów nie zgłosiły dwa komitety: Warszawa Społeczna i Inicjatywa Mieszkańców Warszawy. Termin rejestrowania kandydatów minął w piątek o północy.

PAP

drukuj