Wpisy autora Łukasz Brzeziński

W. Jaszczur o oddaleniu przez TSUE skargi ws. „pakietu mobilności”: W tej sytuacji można podjąć inne kroki, bardziej skuteczne i konstruktywne. Mamy przecież swoich europarlamentarzystów

Wyrok TSUE oddalił skargę ws. „pakietu mobilności”, ale przynajmniej stwierdził nieważność obowiązku powrotu pojazdów do bazy co osiem tygodni, co jest dobre. Kłóciło się to przecież z Zielonym Ładem w sprawie redukcji emisji spalin o 10 procent. Dlaczego oddalił skargę? Tego nie wiemy, ale przecież w tej sytuacji można podjąć inne kroki, bardziej skuteczne, konstruktywne. Mamy przecież swoich europarlamentarzystów w Parlamencie Europejskim. Nie można się kłócić o wszystko, ale w tej sytuacji – jak i wielu innych – jeśli chodzi o interes przewoźnika, rolnika można się zjednoczyć. Przecież można zgłosić nowy projekt ustawy, zmianę „pakietu mobilności”, zmianę Zielonego Ładu i niekorzystnych przepisów – mówił Waldemar Jaszczur, prezes Komitetu Obrony Przewoźników i Pracodawców Transportu, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

[NASZ DZIENNIK] Liban. Życie w strachu i niepewności

Chrześcijanie po zamachu na przywódcę Hezbollahu spodziewali się, że to zakończy konflikt i że Izrael zrealizował swoje cele. Niestety, to się jednak nie skończyło i nadal wybrane części kraju są bombardowane, m.in. Bejrut. Szczególnie przez ostatnie kilka tygodni żyjemy w niepewności. Nie wiemy, czy bomba spadnie tam, gdzie zawsze, czy też na mnie, bo o te trzy kilometry się przesunie. Jest to po prostu życie w strachu i niepewności – wskazał Dominik Derlicki, szef misji Caritas Polska w Libanie, w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. 

Sankcjonowanie bezkarności

Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił liderki tzw. strajku kobiet. Lista zarzutów pod adresem organizatorów czarnych marszów była bardzo długa. Wśród nich publiczne nawoływanie do niszczenia kościołów czy też atakowanie policjantów. 

Lawina miłości od Niepokalanego Serca Maryi

„Jasna Góra nowe przeżywa oblężenie! Nie wróg ci to, choć szturm za szturmem idzie na wały klasztorne! To oblężenie serc, to mobilizacja ducha Narodu! Zbiega się tu Polska cała, by Maryi dziękować, by Ją wielbić, by składać ofiary i śluby, by prosić!” – pisał ks. kard. Stefan Wyszyński. Jak aktualne to słowa widzimy dzięki działalności Marii-Emanuel Dziemian, starszej Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski. Jej historia to przykład, jak mały kamyk może wywołać lawinę. Lawinę miłości od Niepokalanego Serca Maryi, Królowej Polski, Pani Jasnogórskiej.

J. Sowiński o marszu „Z różańcem w ręku”: Jesteśmy katolikami i mamy prawo oraz obowiązek upominać się o rzeczy, które na polskiej ziemi są traktowane po macoszemu albo w ogóle są odcinane od źródeł Rzeczypospolitej

W niedzielę, 6 października, ulicami stolicy Polski przejdzie marsz „Z różańcem w ręku”. Jak zaznaczył Jacek Sowiński, przewodniczący Koła Przyjaciół Radia Maryja przy parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja, jest to przede wszystkim manifestacji wiary. Dodał, że jako katolicy mamy prawo oraz obowiązek upominać się o rzeczy, które na naszej polskiej ziemi są traktowane po macoszemu albo w ogóle są odcinane od źródeł Rzeczypospolitej. Wydarzenie zostało objęte patronatem Radia Maryja i TV Trwam.