Wpisy autora Angelika Regulska

K. Grajcarek o sytuacji polskiego górnictwa: Węgiel wróci do Europy zza granicy i nie będzie żadnej dekarbonizacji. Chodzi o to, żeby zrobić miejsce na węgiel z Indonezji, Australii czy Afryki

Obcięciem dofinansowań szafuje się po to, by straszyć ludzi, jak bardzo przeszkadza węgiel kamienny i brunatny. Oczywiście jest to kłamstwo, bo wszystkie działania prowadzone są jako ekonomia ekologiczna. Podnosi się ceny emisji CO2, która w ogóle nie ma wpływu na zmiany klimatu. To jest ogłupianie ludzi (…). Węgiel wróci do Europy zza granicy i nie będzie żadnej dekarbonizacji. Chodzi o to, żeby zrobić miejsce na węgiel z Indonezji, Australii, Południowej Afryki, czyli z państw, gdzie wydobywa się ogromne ilości tego surowca – mówił Kazimierz Grajcarek, były przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.