Trwa Wielka Nowenna za Ojczyznę
Pod hasłem „Polska na skale” rozpoczyna się dziś Wielka Nowenna za Ojczyznę. Przez dziewięć tygodni jej uczestnicy będą modlić się o Boże Miłosierdzie i Boską interwencję dla Polski. Będzie to także modlitwa wynagradzająca Bogu za grzechy narodowe.
W Wielką Nowennę za Ojczyznę może włączyć się każdy. Wystarczy codziennie odmówić jedną część Różańca, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Modlitwę za Ojczyznę. Ponadto w każdą niedzielę trzeba przyjąć Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy Polaków.
Założyciel ruchu Wojownicy Maryi, ks. Dominik Chmielewski, zachęca wszystkich do udziału w modlitewnej inicjatywie.
– Każdy człowiek dobrej woli, któremu zależy na naszej Ojczyźnie, może swój trud, cierpienie w jakiś sposób ofiarować Panu Bogu za to wszystko, co dzieje się w Polsce, aby zostało to przemienione w Boże błogosławieństwo – mówi ks. Dominik Chmielewski.
Nowenna zakończy się w Wielki Wtorek, 15 kwietnia. Zwieńczeniem modlitwy będzie zawierzenie Polski Miłosierdziu Bożemu 27 kwietnia podczas Mszy świętej.
Nowenna_ulotka-A6RIRM



