fot. https://imgw.pl/

Województwo kujawsko-pomorskie: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem nawierzchni dróg i chodników w województwie kujawsko-pomorskim od wieczora w piątek do rana w sobotę. Temperatura minimalna przy gruncie może spać do minus 4 stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obejmuje wszystkie powiaty woj. kujawsko-pomorskiego, a dotyczy okresu od godziny 18.00 w piątek go godz. 8.00 w sobotę.

Synoptyk IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna wyniesie około od minus 3 do minus 1 stopnia, a temperatura minimalna przy gruncie może spaść do minus 4 stopni.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

PAP

drukuj