Rodzina Radia Maryja w Mierzeszynie
Dziś w ramach pielgrzymek po ziemi ojczystej Rodzina Radia Maryja odwiedziło parafię św. Bartłomieja Apostoła w Mierzeszynie w archidiecezji gdańskiej.
Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. dr Maciej Kwiecień – wicerektor Gdańskiego Seminarium Duchownego, dyrektor archiwum Archidiecezji Gdańskiej.
Spotkanie transmitowało Radio Maryja i TV Trwam.
Program spotkania
16:00 – spotkanie przedstawicieli Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja z Ojcem z Radia Maryja (w Kościele św. Bartłomieja Apostoła .
18:00 – rozpoczęcie transmisji w Radiu Maryja i TV Trwam modlitwą Anioł Pański (w kościele Godz. Najświętszego Serca Pana Jezusa)
18:05 – spotkanie Ojca z Radia Maryja z uczestnikami uroczystości
18.20 – audycja w wykonaniu młodzieży
18:40 – informacja o kościele i parafii
18:45 – Msza Św. dla Rodziny Radia Maryja
20:20 – modlitwa różańcowa
20:57 – zakończenie transmisji w Radiu Maryja
21:40 – Rozmowy Niedokończone prowadzone ze studia w pomieszczeniu w pobliżu kościoła – transmisja tylko w Radiu Maryja
23:35 – modlitwa na zakończenie dnia (Kompleta)
23:45 – zakończenie transmisji w Radiu Maryja
Źródło:
www.parafia.i3k.pl/gazeta_parafialna/29.html
***
Historia parafii św. Bartłomieja Apostoła w Mierzeszynie
Początki parafii św. Bartłomieja w Mierzeszynie nie są zbyt jasne. Z zachowanych dokumentów wynika, że kościół św. Bartłomieja został wybudowany w roku 1356. Parafia erygowana była w XV wieku. W chwili swego powstania należała do Archidiakonatu Pomorskiego. W roku 1818 Archidiakonat Pomorski został włączony do diecezji włocławskiej, a w 1921 do diecezji chełmińskiej. 21 kwietnia 1922 r. ustanowiono Wolne Miasto Gdańsk. Mierzeszyn należał do diecezji obejmującej teren Wolnego Miasta Gdańsk.
25 marca 1925 r. Stolica Apostolska ustanowiła samodzielną diecezję gdańską.
Po zmianie granic diecezji, 25 marca 1992 roku, parafia Mierzeszyn pozostała w archidiecezji gdańskiej.
Źródło:
www.diecezja.gda.pl/modules.php?name=Kuria&op=Parafia&par=459
