Przestańcie grzeszyć
Głoszę wam Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego
Czwartek po V niedzieli Wielkiego Postu
Apostole Święty!
Tak mocno brzmi nam w uszach
Twoje zdanie:
Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał,
próżne jest nasze nauczanie
i daremna jest nasza wiara
(por. 1 Kor 15, 14).
Wierzymy, że Chrystus zmartwychwstał,
a co będzie z nami?
Chrystus pierwszy zmartwychwstał,
potem ci, co należą do Chrystusa.
My zaś, pozostawieni przy życiu,
nie zmartwychwstaniemy pierwsi.
Umarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
Potem my będziemy przemienieni i porwani
na spotkanie z Panem.
Właśnie tymi słowami winniście się
nawzajem pokrzepiać (por. 1 Tes 4, 3-18).
Kiedy żyjemy, żyjemy dla Pana,
a kiedy umieramy, to również dla Pana.
Tak więc i w życiu i w śmierci
należymy do Pana…
Na moje życie – mówi Pan:
Każdy upadnie przede Mną na kolana
i będzie wyznawał wielkość Boga.
Każdy z nas za siebie samego
będzie odpowiadał przed Bogiem
(por. Rz 14, 8-12).
Zapewniam was bracia –
to, co zniszczalne, nie może mieć
dziedzictwa w tym, co niezniszczalne.
Ogłaszam wam tajemnicę:
Nie wszyscy pomrzemy (na Dzień Pański),
ale wszyscy będziemy odmienieni
(1 Kor 15, 50-52).
Przechowujemy ten skarb w glinianych
naczyniach, aby z Boga była ta moc,
a nie z nas (2 Kor 4, 9).
Jesteśmy pielgrzymami z daleka od Pana.
Będziemy mieli mieszkanie od Boga,
dom nie ręką ludzką uczyniony,
ale wiecznie trwały w niebie
(por. 2 Kor 5, 1-6).
Wam, cierpiącym obecnie ucisk – ześle ulgę.
Pan Jezus objawi się na niebie w ogniu płomienistym,
w całej swej potędze, aby wymierzyć karę tym,
którzy nie uznają Boga… spotka ich za to
kara wiecznej zagłady (por. 2 Tes 1, 7-9).
To co my mamy robić?
Ocknijcie się naprawdę
i przestańcie grzeszyć (1 Kor 15, 34),
a wielu z was postępuje jako
wrogowie krzyża. Mówiłem wam już o tym
nie raz, a teraz mówię z płaczem
(por. Flp 3, 18).
To nie chodzi o to jaki mam urząd,
jaką głoszę ideologię,
jaki mam światopogląd,
do jakiej partii należę,
jak dotknął mnie kryzys?
Tu chodzi o zbawienie!
ks. bp Józef Zawitkowski
