Do Sygnatariuszy listu otwartego pt. „Przestańcie szkodzić Polsce!”
ZESPÓŁ WSPIERANIA RADIA MARYJA
w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu
wyróżniony Złotą Odznaką Radia Maryja z Diamentem
30-523 Kraków, ul. Zamoyskiego 56 tel. (012) 656 56 51
Z zadowoleniem i wdzięcznością Zespół Wspierania Radia Maryja przyjął stanowisko 225 przedstawicieli środowisk polonijnych i parlamentarzystów wyrażone w liście otwartym skierowanym do Prezesa Rady Ministrów oraz Marszałków Sejmu i Senatu. List ten opublikowany został w „Naszym Dzienniku” w dniu 5 marca 2009 roku.
Wymowny tytuł listu: „Przestańcie szkodzić Polsce!”, oraz jego treść bardzo dobrze charakteryzują oczekiwania licznej rzeszy Polaków, którzy z niepokojem obserwują eskalację działań osób i instytucji sprawujących obecnie władzę w Polsce wobec twórczych inicjatyw podejmowanych przez Radio Maryja i inne dzieła wzrastające w klimacie stworzonym przez tę rozgłośnię, w szczególności zaś przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz fundacje: „Lux Veritatis” i „Nasza Przyszłość”. List otwarty dowodzi niezbicie, iż również Polacy mieszkający poza granicami kraju widzą wrogie działania obecnie rządzących w Polsce wobec wymienionych wyżej instytucji i we wspólnocie przeciwstawiają się takiemu postępowaniu.
Za wspólne wystąpienie tak wielu znaczących osób z zagranicy wyrażamy Wam, Drodzy Przyjaciele, wdzięczność.
Mamy nadzieję, że przedstawiona w liście otwartym ocena sprawujących najważniejsze funkcje w Polsce, współbrzmiąca z oceną przedstawianą w wielu wcześniejszych oświadczeniach rozlicznych środowisk z kraju, spowoduje wreszcie odstąpienie od działań wrogich, od stwarzania sztucznych przeszkód i złośliwych barier w stosunku do pożytecznych i potrzebnych Polsce twórczych inicjatyw osób i instytucji współtworzących środowisko zwane Rodziną Radia Maryja.
W imieniu Zespołu Wspierania Radia Maryja
Przewodniczący
Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki
Skład Zespołu Wspierania Radia Maryja
prof. dr hab. inż. Włodzimierz Bojarski prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki (przewodniczący)
prof. dr hab. Andrzej Kaźmierczak prof. dr hab. inż. Sylwester Kobielak
dr hab. Mirosław Kozłowski prof. dr hab. Aleksander H. Krzymiński
prof. dr hab. Janina Marciak-Kozłowska prof. dr hab. inż. Piotr Małoszewski
prof. dr hab. Janina Moniuszko-Jakoniuk prof. dr hab. inż. Dominik Sankowski
prof. dr hab. Kazimierz Tobolski prof. dr hab. Gabriel Turowski
prof. dr hab. Zygmunt Zagórski dr inż. Antoni Zięba
Warszawa – Kraków, 6 marca 2009 r.
