fot. PAP/EPA

Ojciec Święty: Życie chrześcijańskie nie jest nieosiągalne

Istnienie świętych mówi nam, że życie chrześcijańskie nie jest nieosiągalne – powiedział Ojciec Święty Franciszek. Podczas cotygodniowej audiencji generalnej. Papież przypomniał, że wezwanie świętych zabrzmiało dla nas w dniu naszego chrztu.

Dodał, że to nie jedyny taki moment w życiu człowieka. Kiedy dwoje narzeczonych uświęca swoją miłość w sakramencie małżeństwa, po raz kolejny przywoływane jest dla nich – tym razem jako pary – wstawiennictwo świętych.

Również kapłani – jak mówił Papież – zachowują wspomnienie wypowiedzianego nad nimi wezwania świętych.

Ojciec Święty akcentował, że w każdej chwili życia towarzyszy nam ręka Boga, a także dyskretna obecność wszystkich wierzących, którzy odeszli przed nami ze znakiem wiary.

– Ich istnienie mówi nam przede wszystkim, że życie chrześcijańskie nie jest nieosiągalnym ideałem. Jednocześnie nas pociesza – nie jesteśmy sami. Kościół składa się z niezliczonych braci, często anonimowych, którzy nas poprzedzili i którzy poprzez działanie Ducha Świętego są zaangażowani w sprawy tych, którzy wciąż żyją na ziemi –  powiedział Ojciec Święty.

Na zakończenie Papież pozdrowił pielgrzymów. Zwracając się do Polaków, Ojciec Święty powiedział:

– Drodzy bracia i siostry, na naszej drodze wiary, zwłaszcza w momentach trudnych trzeba mieć odwagę wznosić oczy ku niebu, myśląc o świętych, którzy na ziemi przeżywali swoje codzienne radości i troski razem z Chrystusem, a teraz żyją z nim w chwale Ojca Niebieskiego. Są oni dla nas świadkami nadziei. Dają przykład chrześcijańskiego życia i wspierają nas w naszym dążeniu do świętości. Niech ich wstawiennictwo stale wam towarzyszy, z serca wam błogosławię. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – mówił Papież Franciszek.       

Transmisję z Watykanu przeprowadziła TV Trwam. Fragment audiencji można było wysłuchać także na antenie Radia Maryja.

RIRM/TV Trwam News

drukuj