fot. PAP/EPA

Madryt gospodarzem 41. Europejskiego Spotkania Młodych

Ks. kard. Carlos Osoro, arcybiskup Madrytu, wyraził radość z faktu, że stolica Hiszpanii została wybrana na miejsce Europejskiego Spotkania Młodzieży, które organizuje wspólnota z Taizé.

D spotkania w stolicy Hiszpanii dojdzie w dniach 28 grudnia 2018 – 1 stycznia 2019 roku.

Dziękuję braciom i wspólnocie z Taize za to, że wybrali Madryt. Przede wszystkim dziękuję młodzieży za wspólne pielgrzymowanie w wierze. Kościół musi żyć w jedności, aby dać świadectwo o Jezusie Chrystusie” – powiedział ks. kard. Carlos Osoro.

Arcybiskup Madrytu zapewnił, że miejscowy Kościół aktywnie włączy się w przygotowania do spotkania. Pomoc deklarują również władze cywilne. Wiadomość o wyborze Madrytu została przyjęta z radością przez katolickie organizacje młodzieżowe.

“Spotkania, które od lat organizuje Taizé ukazują Kościół młodych, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, otworzyć serce i umysł na drugiego, uznać bogactwo różnorodności i uniknąć uniformizmu. Ważnym aspektem jest również ekumenizm, ponieważ do Taizé przyjeżdżają nie tylko katolicy” o. José Miguel de Haro CSsR, autor wielu publikacji na temat Taizé i bliski przyjaciel brata Roger.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj