fot. twitter.com/EpiskopatNews

VIII Tydzień Wychowania pod hasłem „W poszukiwaniu drogi”

Bóg jest obecny w swoim Słowie, dlatego w rozeznawaniu powołania konieczne jest spotkanie z Biblią – piszą księża biskupi w liście pasterskim z okazji VIII Tygodnia Wychowania. Rozpoczął się on wczoraj pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi”.

Księża biskupi zachęcają, by przeżyć ten czas jako przygotowanie do XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat młodzieży i rozeznawania powołania – mówi rzecznik KEP, ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

 – Pismo Święte jest najlepszym kompasem w naszym życiu. Wskazują na to księża biskupi w specjalnym liście na VIII Tydzień Wychowania, który będziemy przeżywali w Polsce do 15 września pod hasłem „wybór drogi”. Właśnie w nawiązaniu do tego hasła księża biskupi dodają, że często w naszym życiu stajemy na rozstaju dróg, nie wiemy, jaką decyzję podjąć. W takich sytuacjach Pan Bóg przez swoje słowo daje odpowiedź na nasze pytanie. W sumie dla około 2 mld chrześcijan na świecie Pismo Święte jest kompasem w życiu. Wystarczy tylko je otwierać, choćby na chwilę – podkreśla ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Na czas VIII Tygodnia Wychowania Komisja Wychowania KEP we współpracy z Radą Szkół Katolickich przygotowała specjalne materiały. Są to propozycje katechez, konferencji i rozważań, związanych z problematyką rozeznawania powołania i towarzyszenia dzieciom i młodzieży w rozpoznawaniu drogi życia.

Materiały mają stanowić pomoc dla duszpasterzy, katechetów i wychowawców. Dostępne są na stronie internetowej Tygodnia Wychowania: www.tydzienwychowania.pl.

RIRM

drukuj