
Małopolskie: drugie ognisko ptasiej grypy w Waksmundzie
W Waksmundzie (gm. Nowy Targ) potwierdzono ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). Wirusa wykryto u dzikiego łabędzia niemego; to drugie ognisko tej choroby w Małopolsce w tym roku.

W Waksmundzie (gm. Nowy Targ) potwierdzono ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). Wirusa wykryto u dzikiego łabędzia niemego; to drugie ognisko tej choroby w Małopolsce w tym roku.
