Pos. M. Małecki: Obecny rząd wykorzystuje Orlen do łupienia Polaków

Obecny rząd wykorzystuje Orlen do łupienia Polaków, a Donald Tusk nie podejmuje żadnych działań. Apelujemy więc do Donalda Tuska, bo to on stanął przed całym narodem i obiecał, że jak wygra wybory, to paliwo będzie kosztować 5,19 zł. Znowu oszukał – mówił Maciej Małecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz były wiceminister aktywów państwowych, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Prof. P. Czarnek: Chcemy obniżyć ceny energii o połowę. Jest to możliwe tylko przez powrót do energetyki węglowej

Jednym z powodów najwyższych cen energii jest katastrofalna polityka prowadzona przez obecny rząd, czyli polityka Zielonego Ładu, ETS-u, miksu węglowego i energetycznego, który nie uwzględnia naszego węgla i go redukuje. Dlatego chcemy obniżyć ceny energii o połowę i jest to możliwe tylko przez powrót do energetyki węglowej – mówił prof. Przemysław Czarnek, wiceprezes PiS, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera, były minister edukacji i nauki, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.