Uroczystość koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie

W tarnowskim sanktuarium uroczystość Zesłania Ducha Świętego była połączona z koronacją figury Matki Bożej Fatimskiej. Na Eucharystii licznie zgromadzili się wierni z całej diecezji.

Uroczystego przyozdobienia koroną słynącej łaskami figury dokonali ks. kard. Stanisław Dziwisz i ordynariusz tarnowski ks. bp Andrzej Jeż.

Królowej należy się korona, nakładamy, więc ją na Jej skroń, a gestem tym chcemy wyrazić Maryi nasz hołd i cześć – mówił podczas homilii ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Chcemy by Ona królowała w naszych sumieniach i sercach, w naszych rodzinach i środowiskach. Chcemy by Ewangelia Jej Syna była dla nas fundamentem, prawem i światłem na drogach wiary, nadziei i miłości w naszym codziennym życiu, w nauce i w pracy. W naszej służbie Bogu i bliźnim. Taki jest głęboki sens koronacji. Poczytując sobie za wielki przywilej, że mogę dokonać tego aktu przy współudziale księdza biskupa ordynariusza Andrzeja i biskupów tu obecnych, i to w 100 – lecie objawień Fatimskich – podkreślił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Koronę, która dziś spoczęła na skroniach tarnowskiej Matki Bożej Fatimskiej, papież Franciszek poświęcił w ubiegłym roku na Jasnej Górze podczas Światowych Dni Młodzieży.

Podczas koronacji ks. kard. Dziwisz podarował tarnowskiemu sanktuarium różaniec z kości słoniowej, na którym modlił się św. Jan Paweł II.

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie to jeden z najstarszych ośrodków fatimskich w naszym kraju.

RIRM

drukuj