fot. Diecezja sandomierska

Sandomierz: Kuria wspiera potrzebujących; pudełka na datki w parafiach

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie” – pudełka z takim hasłem zostały przygotowane w kurii diecezjalnej w Sandomierzu. Zebrane fundusze mają być przekazywane potrzebującym.

Inicjatorem akcji jest ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, biskup sandomierski, który wyjaśnił, że zainspirował go do tego św. Giuseppe Moscati. Ten lekarz z Neapolu miał w swoim gabinecie kapelusz z takim właśnie napisem.

„W Sandomierzu nie brakuje ubogich, którzy przychodzą do kurii, prosząc o pomoc. W tym trudnym czasie pandemii diecezja sandomierska jakoś sobie radzi dzięki ofiarności księży i osób świeckich. Tym bardziej więc powinniśmy pomagać i staramy się to robić” – powiedział ksiądz biskup.

Jednocześnie zaapelował do proboszczów, aby we współpracy ze świeckimi podjęli podobne kroki w swoich parafiach.

Notariusz diecezji sandomierskiej, ks. Wojciech Kania, wyjaśnił, że akcja została zainicjowana w związku z Tygodniem Miłosierdzia, ale nie ograniczy się tylko do najbliższych dni.

„Proboszczowie będą umieszczać skrzyneczki w kancelariach parafialnych. Środki będą przekazywane potrzebującym przez proboszczów przy udziale rady parafialnej” – powiedział.

Nad najnowszą inicjatywą charytatywną będzie czuwał jeden z kurialistów.

PAP

drukuj