Rodzina Radia Maryja spotka się w Doylestown

Jutro Rodzina Radia Maryja spotka się w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii. Już po raz siedemnasty słuchacze Radia Maryja mieszkający za oceanem gromadzą się na wspólnej modlitwie w Amerykańskiej Częstochowie. Transmisję z pielgrzymki przeprowadzą TV Trwam i Radio Maryja.

Jak co roku, w pierwszą niedzielę lipca Polonia przybywa do Doylestown, by wspólnie się spotkać i podziękować za Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe.

Transmisja rozpocznie się o godz. 17.00. Po wspólnej modlitwie Anioł Pański odbędzie się koncert ks. bp. Antoniego Długosza z Częstochowy oraz zespołu „Faustynki”. O godz. 18.30 sprawowana będzie Eucharystia. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Antoni Długosz. Pielgrzymka zakończy się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

Polonia, która przybywa do Doylestown z odległych zakątków Stanów Zjednoczonych i Kanady pragnie zawierzyć Matce Bożej Częstochowskiej swoje troski i radości dnia codziennego, a także wszelkie inicjatywy, których podejmuje się Rodzina Radia Maryja. Jedną z nich jest budowa świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, jako wotum wdzięczności za jego niezwykły pontyfikat. Świątynia to wspólne dzieło, w której powstawanie aktywnie włącza się Polonia.

W tym roku pielgrzymujący do Doylestown podziękują także za ponad roczną obecność TV Trwam na platformie cyfrowej, o co zabiegało wielu rodaków z Polski oraz mieszkających poza jej granicami.

TV Trwam News/RIRM

drukuj