fot. www.klembow.parafia.rel.pl

Profanacja Najświętszego Sakramentu w Klembowie

Do profanacji doszło wczoraj w kościele św. Klemensa Papieża i męczennika w Klembowie. Rano kościelny otwierając kościół natrafił na ślady włamania.

Nieznani sprawcy dostali się do tabernakulum, w którym znajdowały się dwie puszki z konsekrowanymi hostiami. Ksiądz proboszcz znalazł je porozrzucane i zbezczeszczone.

Naruszanie świętości świątyń, profanacje, świętokradztwa są przejawem upodlenia ich sprawców. Każde targnięcie się na Boga i Jego znaki oznacza upadek człowieka. Kto nie ma szacunku dla Boga, który jest Miłością, ten nie uszanuje żadnej innej wartości – napisał w komunikacie ks. abp Henryk Hoser. WIĘCEJ 

Biskup warszawsko-praski przypomina, że sprawcy czynu, przez sam fakt jego popełnienia, wykluczyli się z Kościoła, a ich rozgrzeszenie jest zarezerwowane Ojcu św.

Ks. abp zarządził też, że sprofanowany kościół w Klembowie zostaje zamknięty. Dopiero 29 maja wieczorem będzie tam sprawowany obrzęd publicznego przebłagania i oczyszczenia świątyni, po którym zostanie przywrócony kult.

W najbliższą niedzielę we wszystkich parafiach, po każdej Mszy Świętej mają zostać odśpiewane suplikacje.

RIRM

drukuj