fot. PAP/EPA

Pod koniec września Ojciec Święty Franciszek uda się do Belgii i Luksemburga

Papież Franciszek uda się do Belgii i Luksemburga w dniach 26-29 września – poinformował Watykan w poniedziałek. Do wizyty dojdzie zaledwie dwa tygodnie po powrocie papieża Franciszka z najdłuższej podróży jego pontyfikatu do Azji i Oceanii, gdzie ma spędzić 12 dni.

Papież Franciszek uda się z wizytą do Luksemburga 26 września i tego samego dnia odwiedzi Belgię, gdzie pozostanie do 29 września.

„Odwiedzi tam Brukselę, Leuven i Ottignies-Louvain-la-Neuve” – przekazał dyrektor biura prasowego Watykanu, Matteo Bruni.

Franciszek odwiedzi uniwersytet w Leuven z okazji obchodów 600-lecia jego powstania. Ostatnim Ojcem Świętym, który odwiedził Belgię, był św. Jan Paweł II, który przybył do tego kraju w 1995 r. z okazji beatyfikacji ojca Damiana, katolickiego misjonarza, który poświęcił się niesieniu pomocy chorym na trąd (w 2009 r. został kanonizowany przez Benedykta XVI).

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl