fot. twitter.com

Po raz 25. rozpoczyna się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Do 25. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zgłosiły się 702 szkoły podstawowe. Od dziś zarejestrowani uczestnicy biorą udział w etapie szkolnym, który potrwa do piątku. Ze względu na pandemię test odbywa się online.

Uczniowie odpowiadają na pytania związane z Księgą Ezechiela i Ewangelią według św. Jana. Przygotowali je bibliści Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II.

Estera Ryczek, z zespołu medialnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, poinformowała, że celem konkursu jest przybliżanie młodym ludziom wiedzy na temat Pisma Świętego.

– Konkurs to wyjątkowe dzieło, które zachęca młodych (ale i nie tylko, bo zaangażowani są także katecheci) do pogłębiania Pisma Świętego. To jest wyjątkowa księga, w której można znaleźć odpowiedzi na wiele naszych codziennych zmagań i zmartwień. To są słowa, które prowadzą nas każdego dnia. Cieszymy się, że tak dużo młodych ludzi sięga do Pisma Świętego, że jest to dla nich księga wyjątkowa, pełna bogactwa, wiedzy. Dziękujemy wszystkim, którzy się zapisali. Życzymy powodzenia – powiedziała Estera Ryczek.

Eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dzielą się na trzy etapy. Etap diecezjalny odbędzie się 21 kwietnia, natomiast finał zaplanowano w dniach 31 maja – 1 czerwca.

Na laureatów czeka pielgrzymka do Ziemi Świętej, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz indeksy na uczelnie wyższe. Patronat Honorowy nad inicjatywą objęli Prymas Polski, ks. abp Wojciech Polak, oraz przewodniczący KEP, ks. abp Stanisław Gądecki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl