fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

„Maryja Mistrzynią życia w Duchu Świętym” – hasłem tegorocznej pielgrzymki do Loretto

Loretto ponad 90 lat temu założył bł. ks. Ignacy Kłopotowski pośrodku Puszczy Kamienieckiej i oddał je pod opiekę Matki Bożej Loretańskiej. Dziś przyjeżdża tu tysiące pielgrzymów, a w 2018 r. w Loretto pobłogosławiona została także nowa świątynia ku czci Matki Bożej Loretańskiej.

Właśnie do słynącej łaskami Czarnej Madonny Loretańskiej każdego roku przybywa Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej, która w 2019 r. odbędzie się w sobotę 18 maja. To już jedenaste spotkanie. Hasłem przewodnim będą słowa: „Maryja Mistrzynią życia w Duchu Świętym”.

Miesięcznik „Różaniec”

To jedno z najstarszych pism formacyjnych w Polsce. Założył je bł. ks. Ignacy Kłopotowski w 1909 r. pod tytułem „Kółko Różańcowe”. Przeznaczone było dla wszystkich, którzy u Matki Bożej i w Różańcu szukali ratunku i umocnienia. Pismo to wychodzi nadal pod zmienioną nazwą „Różaniec”. Obecnie wydaje go założone przez bł. ks. Kłopotowskiego Zgromadzenie Sióstr Loretanek. Przesłanie miesięcznika jest takie samo: przybliżać ludzi do Boga przez Maryję.

Mamy doświadczenie, że „Różaniec” to nie tylko gazeta katolicka, ale „miejsce spotkania” tych, którzy chcą dzielić się swoją wiarą, dlatego wspólne pielgrzymowanie pozwala nie tylko lepiej się poznać, ale także umocnić duchowo.

Rodzina Loretańska

To „Boża Armia” wspierająca Maryję w wypraszaniu łask dla innych. Kto może do niej należeć? Każdy, kto chce być pomocnikiem Matki Bożej Loretańskiej. Siostry loretanki wspierają współpracowników Matki Bożej, dając im udział w owocach swoich wspólnych modlitw oraz ofiarę Mszy świętej sprawowanej co miesiąc. Rodzina Loretańska liczy dziś ok. 4 tys. członków.

***

Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej rozpocznie się 18 maja o 9.30 przywitaniem Maryi Loretańskiej śpiewem Godzinek. Następnie odbędzie się konferencja i modlitwa różańcowa. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. bp Wojciech Osial. Nie także zabraknie czasu, by bliżej się poznać i miło spędzić ze sobą czas przy ciepłym posiłku. Pomoże w tym zespół „Oberek”, który swoim występem wzbogaci spotkanie. Pielgrzymkę zakończy wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Choć jest to pielgrzymka czytelników „Różańca” i Rodziny Loretańskiej, zaproszeni są na nią wszyscy, zwłaszcza ci, którzy kochają Maryję i którym bliski jest Różaniec.

Większe grupy zorganizowane mogą zgłaszać się w redakcji miesięcznika „Różaniec”: rozaniec@loretanki.pl, tel. 22 612 93 64.

„Różaniec”/RIRM

drukuj