W Kenii wybudowano „Dom z Marzeń”

Poznańska Fundacja Redemptoris Missio wybudowała w Kenii „Dom z Marzeń”. Z placówki na co dzień korzystać będzie około setka dzieci. Znajdą w nim namiastkę prawdziwego domu. Stąd też wzięła się nazwa projektu – „Dom z Marzeń”.

Od kilku miesięcy Fundacja Redemptoris Missio zbierała pieniądze na budowę ośrodka, który dałby szansę najbiedniejszym dzieciom w Afryce na szczęśliwe dzieciństwo. W końcu się udało. Placówka w Kenii już stoi.

– Cieszymy się wszyscy w Fundacji, bo ziściło się nasze wielkie marzenie. Nazwa „Dom z Marzeń” pochodzi od tego, że to było nasze marzenie, marzenie sióstr, które tam na miejscu pracują oraz marzenie dzieci – powiedziała Justyna Janiec z Fundacji Redemptoris Missio.

W Kenii siostry Świętej Rodziny od lat prowadziły już żłobek dla dzieci. W ośrodku dzieci były myte, ubierane i karmione. Miały też zabawki.

– Siostry opiekują się trzydzieściorgiem dzieci. Wszystkie z nich pochodzą z rodzin, które znajdują się w ciężkiej sytuacji, z rodzin rozbitych. To są często półsieroty; dzieci, które doświadczyły różnych okropności w swoim krótkim życiu: przemocy, chorób, głodu – podkreślił  Miłosz Jakubek student medycyny i wolontariusz Fundacji.

Warunki w obecnie istniejącej placówce pozwalały na przygarnięcie jedynie trzydzieścioro dzieci. Tymczasem potrzebujących pomocy dzieci było znacznie więcej. Ruszyła więc budowa centrum dziecięcego tak zwanego „Domu z Marzeń”, w którym schronienie znalazłaby nawet setka dzieci. Dziś z placówki można już korzystać.

– „Dom z Marzeń” jest dosyć duży. Są tam sypialnie dla dzieci, są bawialnie, jest kuchnia, jest również stołówka – wyjaśniła Justyna Janiec.

Ośrodek wybudowany został w górzystym regionie Meru, około 200 kilometrów od Nairobi.  W budowę ośrodka zaangażował się polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Przy okazji warto odnotować, że Miłosz Jakubek – student medycyny i wolontariusz Fundacji Redemptoris Missio – za długoletnią działalność na rzecz wolontariatu otrzymał główną nagrodę w konkursie Barwy Wolontariatu i został Wielkopolskim Wolontariuszem Roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj