29 lipca rozpocznie się 33. Franciszkańskie Spotkanie Młodych on-line

Franciszkańskie Spotkanie Młodych odbędzie się w terminie 29 lipca – 1 sierpnia 2020 roku, po raz pierwszy w historii  bez obecności uczestników w Kalwarii Pacławskiej. Organizatorzy zdecydowali się nie rezygnować z wydarzenia i przygotowują się do FSMu on-line.

Ze względu na sytuację pandemii w Polsce i wynikające z niej obostrzenia, organizatorzy Franciszkańskich Spotkań Młodych postanowili nie zapraszać uczestników do Kalwarii Pacławskiej. Jednak, jak komentuje Marta Górka, rzeczniczka FSM, nie było mowy o zupełnym odwołaniu Spotkania

– Wiedzieliśmy, że na lato w Kalwarii Pacławskiej czeka setki osób i decyzja o zupełnym odwołaniu spotkałaby się z wielkim zawodem. My sami jako organizatorzy nie wyobrażaliśmy sobie roku bez FSMu. Bez uczestników będzie nam bardzo trudno, bo dają nam niezwykle wiele energii i świadectw wiary, ale mamy nadzieję, że chętnie zaproszą nas do swoich domów – zaznacza Marta Górka.

Wydarzenie przyjmie formę transmisji na żywo nadawanych z Kalwarii Pacławskiej. W programie przewidziane zostały punkty wybrane przez uczestników. Uczestnicy otrzymali ankietę, w której mogli określić, jak ich zdaniem powinien wyglądać harmonogram zbliżającego się Spotkania. Dlatego każdego dnia będzie okazja do udziału w spotkaniach w grupach, Mszach św., jedynych w swoim rodzaju nabożeństwach oraz spotkaniach z gośćmi.

Podczas tegorocznego wydarzenia w formie on-line z uczestnikami porozmawiają Wojciech Modest Amaro – kucharz i zdobywca gwiazdki Michelin, Marcin i Monika Gomułkowie – znani jako @początekwieczności, opowiadający o relacjach w rodzinie i o Bogu, ks. bp Edward Kawa oraz ks. abp Adam Szal.

33. Franciszkańskie Spotkanie Młodych, mimo że odbywa się w formie internetowej, prowadzi zapisy. Na każdą zarejestrowaną osobę czeka pakiet uczestnika oraz treści dodatkowe, publikowane w zamkniętej grupie na platformie Facebook. Spotkanie jest jednak w tym roku darmowe. Rejestracja jest prowadzona pod adresem https://fsm.franciszkanie.pl/33-fsm/.

33 FSM rozpocznie się Mszą świętą o 18.00 wyjątkowo w środę 29 lipca, a zakończy w sobotę 1 sierpnia. Wydarzenie odbędzie się w formie on-line bez stacjonarnego udziału uczestników. Organizatorem FSM jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię.

Marta Górka/radiomaryja.pl

drukuj