fot. flickr.com

Zatrzymano mężczyznę, który groził śmiercią prezydentowi Radomia

Mężczyzna, który na jednym z portali społecznościowych groził śmiercią prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiemu, został zatrzymany w Gdańsku. Jest transportowany do Radomia – powiedziała PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

„Zatrzymany mężczyzna jest mieszkańcem Radomia. W chwili zatrzymania przebywał w Gdańsku” – dodała Galas.

Obecnie jest w drodze do Radomia. Prawdopodobnie jutro zostanie przesłuchany w miejscowej prokuraturze.

We wtorek prezydent Radomia złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez osobę, która na jednym z portali społecznościowych zamieściła wpis z groźbą wobec niego.

Lokalne media podają, że na jednym z prywatnych profili na portalu społecznościowym pojawiło się zdjęcie drzewa z wbitym w pień nożem, z podpisem „Witkoski bedziesz nastempny” (pisownia oryginalna).

Po niedzielnym ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zanotowano kilka przypadków kierowania gróźb karalnych wobec osób publicznych. W środę policja zatrzymała 48-letniego mieszkańca Gdańska, podejrzewanego o telefoniczne groźby zamordowania przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Z kolei zarzuty m.in. publicznego nawoływania do stosowania przemocy wobec prezydenta Poznania i prezydenta Wrocławia z uwagi na ich przynależność polityczną przedstawiono w środę 41-letniemu Cezaremu O.

We wtorek szef MSWiA Joachim Brudziński informował, że od niedzieli policja zatrzymała w całym kraju trzy osoby, które groziły osobom publicznym, w tym prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie i prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi.

PAP/RIRM

drukuj