Ogólnopolska manifestacja nauczycieli

W Warszawie odbyła się ogólnopolska manifestacja oświatowej „Solidarności”. Tysiące związkowców protestowało  przed kancelarią premier Ewy Kopacz, następnie przeszli przed budynek Sejmu. 

Nauczyciele domagają się m.in. 9-proc. podwyżki wynagrodzeń, przywrócenia prawa do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę, zaprzestania prywatyzacji szkół i placówek oświatowych oraz rzeczowej debaty o systemie polskiej edukacji.

Petycja z postulatami trafiła do kancelarii premier Ewy Kopacz – poinformował rzecznik oświatowej Solidarności Wojciech Jaranowski

– Przewodniczący sekcji krajowej złożył petycję na ręce podrzędnego urzędnika kancelarii prezesa Rady Ministrów. Niestety nie na ręce pani Premier, ponieważ nie zostaliśmy przez nią przyjęci. Wyszła do nas pani Minister Edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. Oczywiście, jej słowa, że nie będzie środków na podwyżki nie spotkały się z entuzjazmem i została wykrzyczana – powiedział Wojciech Jaranowski.

Obecnie uczestnicy protestu przeszli przed Sejm, gdzie składają petycję z postulatami. Otrzymają ją przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych.

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl