fot. https://twitter.com/PolicjaLubelska

W woj. dolnośląskim w oczyszczalni ścieków znaleziono płód; policja poszukuje matki

W oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich (woj. dolnośląskie) znaleziono płód. Policja poszukuje matki; apeluje o informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości kobiety.

Ludzki płód znalazł w sobotę wieczorem w pomieszczeniu na ścieki, zwanym kratownicą, pracownik ząbkowickiej oczyszczalni.

„Na miejscu wykonano czynności pod nadzorem prokuratora. Wiek oraz płeć płodu zostanie ustalona po sekcji zwłok. Nie wiadomo jeszcze, jaka jest przyczyna zgonu dziecka” – podała w niedzielę st. asp. Katarzyna Mazurek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Oczyszczalnia przyjmuje ścieki z miejscowości: Ząbkowice Śląskie, Tarnów, Bobolice, Jaworek, Grochowiska oraz Pawłowice.

„Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości matki. O zgłaszanie się osób, które w ostatnim czasie zauważyły kobietę będącą wcześniej w ciąży, a która obecnie nie ma dziecka. Każdy, kto ma pewne podejrzenia dotyczące tożsamości matki, proszony jest o jak najszybsze skontaktowanie się z organami ścigania. Gwarantujemy anonimowość” – podała w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich.

PAP

drukuj