fot. PAP/EPA

W weekend zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak podaje IMGW, Europa zachodnia i środkowa znajdą się pod wpływem słabego klina wyżowego, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum przemieszczającym się znad południowo-wschodniej Polski nad Białoruś. Jedynie północne krańce kraju będą początkowo pod wpływem rozmywającego się frontu okluzji związanego z układem niżowym znad północnej Europy. Napływać będzie polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie się wahać.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północnym wschodzie oraz po południu miejscami na południowym zachodzie, zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 19 st., 22 st. na północy, 23 st., 25 st. w centrum i 25 st., 27 st. na południu. Nad morzem około 18 st. Na północny wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W centrum wiatr słaby, zmienny. Na południu wiatr słaby i umiarkowany, południowo wschodni lub wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna od 7 st. miejscami na północnym wschodzie, 9 st., 14 st. na przeważającym obszarze, do około 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, południowo-wschodni, lokalnie zmienny.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach południowych oraz miejscami na północnym zachodzie kraju zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 24 st., 26 st. na północy, 26 st., 28 st. w centrum do 28 st., 30 st. na południu. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, południowo-wschodni lub południowy, na zachodzie kraju skręcający na kierunki zachodnie.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 27st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj