fot. Tomasz Strąg

W poniedziałek zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW Europa Wschodnia i Północna będzie pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże.

Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Słowacji. W ciągu dnia od północy obszar kraju zacznie dostawać się na skraj niżu z ośrodkiem nad północną Norwegią. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym powodujące ograniczenie widzialności do około 300 m. Lokalnie możliwe burze. Przyrost pokrywy śnieżnej w górach o około 10 cm. Temperatura maksymalna od 1 st.C na wschodzie do 6 st.C na zachodzie; w obszarach podgórskich Karpat od -1°C do 1°C. Wiatr dość silny, silny, a miejscami bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, a nad morzem, na wschodzie i w centrum do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 120 km/h, w górach i w obszarach podgórskich powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl