fot. sejm.gov.pl

W poniedziałek przed Sejmem manifestacja poparcia dla przeprowadzenia wyborów 28 czerwca

W najbliższy poniedziałek przed gmachem Sejmu odbędzie się manifestacja poparcia dla przeprowadzenia wyborów prezydenckich 28 czerwca. Akcja to odpowiedź na działania Senatu, który po raz kolejny blokuje prace nad ustawą w tej sprawie.

Organizatorzy manifestacji zamierzają skierować petycję do marszałka Senatu Tomasz Grodzkiego o nieprzedłużanie procedowania ustawy.

Działacz Adam Borowski, inicjator akcji, podkreśla, że protest to również wyraz poparcia dla rządzących, którzy chcą doprowadzić do konstytucyjnych wyborów.

Od wielu tygodni obserwujemy destrukcyjna działalność marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który różnymi kruczkami, taką metodą destrukcji próbuje uniemożliwić nam Polakom dokonanie w konstytucyjnym terminie wyboru prezydenta. Chcemy przeciwko temu zaprotestować, ale to nie jest tylko protest. To jest jednocześnie poparcie dla rządzących, którzy niedawno zorganizowali konferencję prasową – trzech przywódców porozumienia Zjednoczonej Prawicy – wyraźnie stwierdzając, że użyją wszelkich metod, by doprowadzić do konstytucyjnych wyborów – wskazuje Adam Borowski.

Ustawa ws. wyborów prezydenckich została 12 maja przyjęta przez Sejm. 28 czerwca, to ostateczny termin głosowania, który pozwoliłby na utrzymanie ciągłości urzędu prezydenta.

Wstępnie Senat ma zając się ustawą na posiedzeniu rozpoczynającym się w poniedziałek.

RIRM

drukuj