fot. flickr.com

W piątek deszczowo nad morzem

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia, Północna oraz Zachodnia będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem rozległego wyżu znad Turcji.

Polska będzie w zasięgu tego wyżu. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadało.

W Polsce zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, tylko na północy duże i tam słabe opady deszczu lub mżawki. W Bieszczadach możliwy słaby śnieg. Rano lokalnie na południu zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 1 st.C w rejonach podgórskich i na Roztoczu do 6 st.C nad morzem; gdzieniegdzie w rejonach podgórskich od -2 st.C do 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, nad morzem i na południowym wschodzie kraju porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach do 70 km/h, w Bieszczadach do 80 km/h.

W nocy w północnej połowie kraju zachmurzenie całkowite z postępującymi z północy większymi przejaśnieniami oraz miejscami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. W południowej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem stopniowo od północy wzrastające do dużego. W pasie od Lubelszczyzny, przez południe Mazowsza, po południową Wielkopolskę możliwe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. W Bieszczadach możliwy także słaby śnieg. Temperatura minimalna od -5 st.C na południu, około -1 st.C w centrum, do 2 st.C na północy; cieplej nad morzem od 3 st.C do 5 st.C oraz chłodniej w rejonach podgórskich od -12 st.C do -6 st.C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, miejscami na wschodzie i północy porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na wybrzeżu wiatr w porywach do 60 km/h, w Bieszczadach do 70 km/h.

PAP

drukuj